Kada krenu vrućine, cene idu dole, a sniženja nas bukvalno navuku da kupujemo sve i svašta, čak i ono što nam realno ne treba. Haaajde, priznaj koliko ti je Temu paketa stiglo ovog leta?!
Zato s tobom delimo pet saveta kako da tvoja onlajn-kupovina bude što uspešnija i, najbitnije, skroz sigurna!
1. Nikad ne unosi PIN kad kupuješ onlajn. Isto važi i za slanje slike kartice ili drugih dokumenata putem mejla ili DM-a na Instagramu. Banke ti nikad neće tražiti da promeniš podatke ili potvrdiš lozinku putem poruke ili mejla. Za sigurno plaćanje koristi sajtove sa opcijom MasterCard 3D Secure ili Verified by Visa. Druga sigurna opcija je da uvek platiš pouzećem.
2. Ako ti sajt deluje sumnjivo, ne ostavljaj čak ni broj telefona za dostavu. Taj broj može da se zloupotrebi za slanje lažnog koda za verifikaciju koji izgleda kao da je stigao od banke.
3. Izbegavaj šoping kad koristiš javne Wi-Fi mreže ili deljene računare, jer ne znaš da li su puni virusa koji mogu pokupiti tvoje podatke.
4. Pre nego što se zaletiš da nešto kupiš na nekom sajtu, obavezno ga pročačkaj i proveri. Google recenzije i Trust Pilot su ti najbolji saveznici. Kada šopinguješ na Temuu ili AliExpressu, uvek baci pogled na ocene, recenzije i slike koje su ostavili drugi kupci.
5. Posebno pazi tokom velikih rasprodaja, npr. kad stignu Crni petak i Sajber ponedeljak, jer tad raste broj prevara. Društvene mreže su prepune lažnih linkova koji ciljaju baš lovce na sniženja.
Bonus tip ako si Temu fan (a ko nije? ????): ukoliko se desi da proizvod postane jeftiniji nakon što ga već platiš, možeš dobiti povraćaj razlike u ceni pomoću opcije price adjustment. Zahvali nam kasnije!